21 OS Dragutina Domjanica Kurik.docx

Jadransko osiguranje polica.pdf

CUC 2013

Snimke predavanja

UPISI U 1. RAZRED 2017./2018.

RODITELJIMA/STARATELJIMA BUDUĆIH PRVAŠA

1. Prvi korak pri upisu djeteta u 1. razred je obavljanje pregleda kod Školske liječnice, dr. Kovačević Svaguša, Dom zdravlja Gajnice. Roditelji se trebaju naručiti prethodno telefonom na broj 3452 132 (neparni datumi ujutro, parni poslijepodne).

1. Pri obavljanju pregleda kod školske liječnice, roditelji / staratelji dobit će točan termin razgovora djeteta i roditelja sa stručnim suradnicama / učiteljima škole.

1. Na razgovor u školu roditelji trebaju ponijeti OIB i JMBG djeteta, po mogućnosti presliku domovnice i rodnog lista, a oni roditelji koji su zainteresirani za upis djeteta u PRODUŽENI BORAVAK trebaju na taj razgovor donijeti i sljedeće dokumente:

• ako su oba roditelja zaposlena - potvrda poslodavca o zaposlenju za svakog roditelja
  • ako dijete živi uz zaposlenog samohranog roditelja koji koristi pravo na novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi – potvrda o poslodavca o zaposlenju i potvrda CZSS-a
  • za djecu invalida Domovinskog rata ako je drugi roditelj zaposlen – potvrda nadležnog Ministarstva i potvrda o zaposlenju za drugog roditelja
  • za djecu s teškoćama u razvoju – medicinska dokumentacija
  • za djecu bez roditelja ili zanemarenoga roditeljskog staranja, djecu koja žive u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima i djecu koja primaju dječji doplatak - potvrda nadležnog CZSS.

Ako se za uključivanje u produženi boravak prijavi veći broj učenika, a škola zbog ograničenih prostornih uvjeta ne može povećati broj odgojno- obrazovnih skupina, prioritet pri uključivanju u produženi boravak škola utvrđuje na osnovi navedenih kriterija (točke od 1. do 7.) koji su određeni Programom javnih potreba u odgoju i obrazovanju Grada Zagreba u 2017. (Službeni glasnik Grada Zagreba).

Povjerenstvo škole utvrđuje psihofizičko stanje djece isključivo za djecu koja pripadaju upisnom području škole (prema važećoj mreži škola).

OBAVIJEST ZA RODITELJE KOJI UPISUJU DIJETE U 1. RAZRED OŠ DRAGUTINA DOMJANIĆA

Školski obveznici su sva djeca koja do travnja 2015. imaju navršenih 6 godina života.

Za  školsku godinu 2015./16. u našu školu  upisuju se učenici koji imaju prebivalište na području prema naznačenim ulicama ( u prilogu – Upisno područje OŠ Dragutina Domjanića – popis ulica ).

Upisno područje OŠ Dragutina Domjanića.

Roditelji se prvo naručuju kod školske liječnice dr. Tatjana Kovačević Svaguša ( tel. 34 52 132 )

Služba za školsku i adolescentnu medicinu

Gajnice - Ghandijeva 5

tel. 3452 - 132

Tatjana Kovačević Svaguša, dr. med.,spec. školske medicine

svaki dan: 13,00 -14,00  i  18,00 -19,00

Za liječnički pregled prije upisa u 1. razred roditelji/staratelji dužni su se osobno javiti u školsku ambulantu nadležnu prema adresi prebivališta radi preuzimanja uputnica, uputa i termina pregleda.

Termin za komisijski pregled u školi roditelji će dogovoriti telefonski sa stručnim suradnikom, defektologom ili pedagogom.

PEDAGOG: tel.: 3454 058 (kućni 4)

Radno vrijeme: PON i SRI - 9:00 - 15:00

UTO i ČET - 13:00 - 19:00

PET - B smjena

B smjena:

ožujak - parni datumi  ujutro od 9:00 - 15:00

travnja i svibanj - neparni datumi ujutro od 9:00 - 15:00

lipanj - parni datumi  ujutro od 9:00 - 15:00

DEFEKTOLOG:  tel.: 3454 058 (kućni 6)

Radno vrijeme: PON i SRI - 13:00 - 19:00

UTO i ČET - 8:00 - 14:00

PET -  A smjena

A smjena:

ožujak - neparni datumi  ujutro od 8:00 - 14:00

travnja i svibanj - parni datumi ujutro od 8:00 - 14:00

lipanj - neparni datumi  ujutro od 8:00 - 14:00

U ŠKOLU JE POTREBNO DONIJETI:

1.Domovnicu ( kopiju )

2.Rodni list ( kopiju )

3. OIB

ZA BORAVAK JE JOŠ POTREBNO:

1. Potvrda da su oba roditelja zaposlena
  2. Dokaz o prebivalištu učenika i ostalih članova zajedničkog kućanstva

( za učenike potvrda MUP-a, a za roditelje preslika osobne iskaznice )

Roditeljski sastanak za prvašiće bit će održan u rujnu 2015. godine, a točan termin će se naknadno odrediti.

Preporučujemo.

Edukativna slikovnica „Škola? Pa što!„ autorice Marije Šoštarić donosi kratke priče o djevojčici Kuglici koje prikazuju i objašnjavaju vještine, znanja, sposobnosti i navike poželjne i potrebne za polazak u školu.

M.Čudina-Obradović „Čitanje prije škole“– zbirka radnih listova usklađena s popisom predčitačkih vještina pomoći će djetetu da iskustva stečena u svakodnevnim aktivnostima, igri i razgovoru prenese u simbolični oblik, u oblik s kojim će se najčešće susretati tijekom školovanja, a to su slika, riječ i rečenica. Radnim listovima dodan je prilog u kojemu se nalazi materijal potreban za izvedbu nekih igara i aktivnosti iz priručnika.