UPISI U 1.RAZRED

Upisi u 1. razred - vodič za upise i upisno područje Vijest ima dokument u privitku

Autor: Valentina Hojsak, 4. 3. 2024. 14:51

Dragi roditelji prvašića,

ponavljanje je majka učenja, pa samo još jednom želimo naglasiti kako su otvoreni termini na aplikaciji Terminko te ako Vam odgovaraju jutarnji termini u tjednu od 2.4. do 5.4. idete na opciju dodatni termini.

UPISI U PRVI RAZRED Vijest ima dokument u privitku

Autor: Valentina Hojsak, 9. 2. 2024. 12:33

Dragi roditelji budućih prvašića,

ovim putem Vas obavještavamo da je sezona predupisnih obrada otvorena te Vam želimo dati nekoliko smjernica o tome što je sve potrebno obaviti prije nego što najesen Vaša djeca sjednu u svoje klupe. Na kraju se nalazi popis dokumenata koje treba donijeti u Školu, a u privitak je, osim dokumenata, stavljen i kratki priručnik o tome što se gleda tijekom predupisne obrade kao i primjeri zadataka.

OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA 1. RAZREDA U ŠKOLSKOJ GODINI 2023./2024.

Dragi roditelji budućih prvašića,

prije nego što Vaša djeca sjednu u klupe, potrebno je provesti procjenu spremnosti koja će se odvijati u prostoru Škole od 17. travnja 2023.

Za  termin procjene zabilježite se preko aplikacije Terminko (https://www.terminko.hr/). Upute za korištenje aplikacije detaljno su opisane na samoj stranici. Termin koji odaberete  može biti prije  pregleda kod školske liječnice (koji je također OBAVEZAN).

Roditelji/skrbnici djece s već utvrđenim teškoćama u razvoju ili djece koja su dobila prošle školske godine Rješenje o odgodi upisa, dužni su javiti se nadležnom liječniku školske medicine u razdoblju od 15. veljače do 15. travnja, kako bi im se pravovremeno odredila potrebna potpora.

Roditelji djece koja imaju stariju braću ili sestre u našoj školi i žele upis mlađeg djeteta (a po adresi ne pripadaju k nama) obavljaju cjelokupan postupak pri Povjerenstvu škole kojoj pripadaju prema Mreži škola. Nakon toga se, s pozitivnim Mišljenjem Povjerenstva te škole, javljaju nama radi upisa djeteta u 1. razred.

Molimo roditelje da pri dolasku u Školu donesu ispunjene obrasce:

1. ZAHTJEV ZA UPIS IZBORNOG PREDMETA

(potrebno ispuniti za svaki izborni predmet poseban obrazac)

2. UPISNICA U OŠ  (potpisanu od oba roditelja)

3. UPITNIK ZA RODITELJE

4. OBRAZAC ZA ORGANIZIRANI PRIJEVOZ S BIZEKA (Ispuniti priloženu tiskanicu ZET-a, priložiti jednu fotografiju djeteta, a škola će raditi iskaznice)

Uz navedene obrasce molimo da pripremite i preslike sljedeće dokumentacije za dijete:

1. Rodni list s OIB-om i Domovnicu

2. Zdravstvenu dokumentaciju/nalaz logopeda, psihologa, vještačenje CZSS ili dr. (ukoliko je dijete bilo u nekoj obradi ili tretmanu)

3. Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis i mišljenje vrtića (samo za prijevremeni upis)

4. Potvrde o zaposlenju za oba roditelja (ako tražite produženi boravak)

5. Potvrdu o prebivalištu/boravištu djeteta (ako tražite produženi boravak)

Ugovor o produženom boravku roditelji će pročitati i potpisati u tri primjerka tijekom procjene spremnosti za školu. Prioritet za upis, cijena te ostale informacije navedene su u dokumentu  Program javnih potreba.

Hvala na suradnji i razumijevanju!

Stručne suradnice

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Dragutina Domjanića Zagreb / Gajnice 31, HR-10000 Zagreb / www.os-ddomjanica-zg.skole.hr / ured@os-ddomjanica-zg.skole.hr