Osnovna škola Dragutina Domjanića Zagreb

DRŽAVNI PRVACI NA KARATE PRVENSTVU HRVATSKE, UČENICI DOMJANIĆA I ČLANOVI KARATE KLUBA STIJENA

Autor: Ivor Vodanović, 11. 3. 2014.

Ovo je vikend za pamćenje. Na Prvenstvu Hrvatske za učenike/ce  (10 i 11 god.) i mlađe kadete/kinje (12 i 13 god.) u borbama, održano 8./9.3.2014. u Nedelišću, sportska dvorana Aton, članovi Karate kluba Stijena (učenici O.Š. Dragutina Domjanića) ostvarili su izvrstan rezultat osvojivši 2 zlatne, 1 srebrnu i 2 brončane medalje. Zlatne medalje osvojili su Mia Greta Zorko (učenica 5. E razreda) i Dario Gluhinić (učenik 4. A razreda), srebrnu medalju osvojio je Lukas Vounasis (učenik 5. C razreda) i bronačne medalje osvojili su Mia Greta Zorko (učenica 5. E razreda) i Franjo Rajaković (učenik 6. E razreda). Ostvarili smo 100% učinak. Sa 4 natjecatelja osvojili smo 5 medalja. Prvog dana natjecanja imali smo čak tri finala.

Prvo veselje i prvu zlatnu medalju na Prvenstu Hrvatske donijela nam je Mia Greta Zorko u kategoriji učenice -40 kg (10 i 11 god.). U njezinoj kategoriji učestvovalo je 26 natjecateljica. Prvo kolo je bila slobodna. U drugom kolu, nakon neriješenog rezultata 1:1 pobijeđuje natjecateljicu iz KK Hercegovina odlukom sudaca 4:1. Treće kolo radi sa natjecateljicom iz KK Virovitice i pobijeđuje visokih 5:1. U polufinalu, nakon neriješenog rezulta 0:0, pobijeđuje natjecateljicu iz KK Tad-Rijeka odlukom sudaca  5:0. I konačno u finalu je "pomela" natjecateljicu iz KK Koprivnice sa visokih 8:0.
Mia Greta Zorko je državna prvakinja Hrvatske u karateu!

Početak i kraj natjecanja je bio najuspješniji za naše natjecatelje. Nakon više od 6 sati čekanja za početak nove kategorije, drugu zlatnu medalja na Prvenstvu Hrvatske osvojio je Dario Gluhinić u kategoriji učenici -46 kg (26 natjecatelja). Prvo kolo je bio slobodan. U drugom kolu pobijeđuje natjecatelja iz HKS-a sa visokih 7:0. U trećem kolu pobijeđuje natjecatelja iz KK Jadran-Split sa 2:1. U polufinalu pobijeđuje natjecatelja iz KK Mala Subotica 1:0. I konačno još jedno finale i šećer na kraju, pobijeđuje natjecatelja iz KK Sports life sa 1:0.
Dario Gluhinić je državni prvak Hrvatske u karateu!

Odličan je bio i Lukas Vounasis koji je također došao u finale i osvojio srebrnu medalju u kategoriji učenici -30 kg. Njegov put do medalje je bio najduži, morao je odraditi 5 mečeva (25 natjecatelja). U prvom kolu pobijeđuje natjecatelja iz KK Globus sa 2:0, u drugom kolu pobijeđuje 1:0 natjecatelja iz KK Sensei. Treće kolo natjecatelja iz KK Samobor pobijeđuje sa 8:0, te u polufinalu nakon neriješenog rezultata pobijeđuje odlukom sudaca 5:0 natjecatelja iz KK Virovitica. Još jedno finale (treće) i napeta borba do samog kraja sa natjecateljem iz KK Mala Subotica. Nakon poraza u finalu 7:2, Lukas se morao zadovoljiti srebrnom medaljom.
Lukas Vounasis je državni viceprvak Hrvatske u karateu!

Drugog dana natjecanja na Prvenstvu Hrvatske nastupali su mlađi kadeti/kinje (12 i 13 god.). U kategoriji ml. kadeta/kinja mogu nastupati godinu dana mlađi natjecatelji pa je Mia nastupala i u starijem uzrastu. I tu je pokazala da je među najboljima i osvojila brončanu medalju u kategoriji ml. kadetkinje -40 kg (18 natjecatelja). Prvo kolo je bila slobodna. U prvoj borbi radi sa natjecateljicom iz KK Međimurje. To je bilo finale prije finala, jer su obje natjecateljice jako dobre. Nažalost izgubila je sa rezultatom 3:2. Mia dobiva drugu priliku za borbu za brončanu medalju kroz repasaž. U prvom repasažu pobijeđuje 5:0 natjecateljicu iz KK Nexe i na kraju u borbi za brončanu medalju pobijeđuje natjecateljicu iz KK Tad-Rijeka sa 2:0.
Mia Greta Zorko je brončana osvajačica Prvenstva Hrvatske u karateu!

Za 100% učinak u osvajanju medalja pobrinuo se Franjo Rajaković. Osvojio je također brončanu medalju u kategoriji -36 kg (18 natjecatelja). Do medalje morao je odraditi 5 mečeva. Prvi meč pobijeđuje 5:0 natjecatelja iz KK Lika, drugi meč pobijeđuje 4:0 natjecatelja iz KK Shotokan. U trećem kolu, nažalost gubi od natjecatelja iz KK Velika Gorica sa 3:1 koji odlazi u finale te Franju povlaći u repasaž. U prvom kolu repasaža "srditi" Franjo pobijeđuje visokih 9:0 natjecatelja iz HKS-a. I napokon borba za broncu u kojoj radi sa natjecateljem iz KK Ivanić Grad i pobijeđuje sa 4:1.
Franjo Rajaković je brončani osvajač Prvenstva Hrvatske u karateu!