LITERARNI KUTAK

LJUBAVNA PISMA ZA VALENTINOVO

Dragi Jure,

jedva sam čekala subotu i tvoju utakmicu! Nagovorila sam prijateljice da idu sa mnom. Nestrpljivo sam čekala da izađeš na teren i od silnog uzbuđenja srce mi je jako lupalo. Znaš, stvarno su ti super te nove kopačke, a i kapetanska traka ti odlično stoji. Bila sam presretna kada si zabio gol, okrenuo se i mahnuo mi.

Vidimo se sutra! ♥

(Jure Jakovljević, 5c)

♥To je tako glupo, ali da, sviđaš mi se.

Ma, to je totalno glupo i čudno, ali da, sviđaš mi se. Osvrni se oko sebe. Ne mogu dugo izdržati tvoj pogled jer se zacrvenim, iako gotovo neprimjetno.

To je tako glupo, ali da, sviđaš mi se.

Zaista je čudno da smo za domaću zadaću dobili ovaj zadatak  jer sam razmišljala trebam li ti napisati nešto za Valentinovo.

Svake noći, prije nego utonem u san, mislim na tebe.

To je tako glupo, ali da, sviđaš mi se.

Kada dobiješ ovo pismo, uništi ga. Zapali ga. Zapravo ne, to je opasno. Rastopi ga u vodi. Ako ga baciš u koš za smeće ili na cestu, nečije bi ga znatiželjne oči mogle vidjeti.

Znam da sam glupa, ali da, sviđaš mi se. ♥

Lea Balić, 5c

♥Jedna ljubavna pjesma♥

Bok!

Ovom pjesmom želim pokazati svu svoju ljubav prema tebi.

Tvoje oči blistaju kao nebo,

pune su veselja i ljepote.

Tvoje riječi znače mi sve

pogotovo kada kažeš "Volim te"!

Uvijek kada vidim te,

ostanem bez pameti sve.

Eto, sad i ti znaš da nisi više moja ljubav tajna

Tvoj Matej

(Matej Kožnjak, 5c)

♥ Ljubavno pismo za Krešu

Prije nekoliko dana vidjela sam te u školi i od svoje prijateljice saznala tvoje ime. Budući da mi se sviđaš, odlučila sam ti napisati ovo pismo, ali još nemam hrabrosti reći ti svoje ime. Ako slučajno na hodniku primjetiš djevojčicu koja te sramežljivo gleda, onda znaj da sam to vjerojatno ja - tvoja simpatija. ♥

(Krešimir Kranjčec, 5d)

Moje ljubavno pismo

Bok!

Dugo sam ti to željela reći, no sramila sam se priznati. Sviđaš mi se, osobito zato što nisi bezobrazan kao drugi. Sviđaju mi se i tvoji hobiji. Zanimljiv si i simpatičan, volim se družiti s tobom. Molim te, nemoj nikome reći za ovo pismo.

Čuvaj ga u tajnosti! ♥

Ana Štefan, 5d

♥ Mojoj simpatiji...

Znam da me ne poznaš, ali moje ime si već puno puta čuo. Tražim te pod svakim odmorom i kada te nađem, ne skidam pogled s tebe. Nastojim biti u tvojoj blizini, "motam" se oko tebe, ali ne znam kako ti prići. Pod svakim satom mislim na tebe i misli mi samo odlutaju. Kad sam kod kuće, mislim na tebe, tvoj glas mi ne izlazi iz glave... Tvoj se lik naselio u meni. Noćima mi dolaziš u san, ali ne prozborimo ni riječi. Klupa u kojoj sjedim ispisana je tvojim imenom. O tebi znam mnogo više nego o prijašnjim simpatijama - znam tvoju adresu, znam koji si razred, znam gdje sjediš pod hrvatskim, likovnim i na satu povijesti. Znam tko su ti najbolji prijatelji. Isto tako znam da voliš nositi Adidas trenirku i da si razbio svoj mobitel jer si bio ljut. Zbog tebe mi je ponedjeljak draži od petka i prvi školski sat od posljednjega. Svjesna sam da su "šanse" da budeš sa mnom jako male, ali želim vjerovati da postoji ta mogućnost jer si mi jako važan.

Na kraju te molim da ne zaboraviš moje riječi i osjećaje jer oni imaju puno veću vrijednost nego što misliš. ♥

Silvija Grgurić, 5d

♥Dragi Josipe,

želim ti reći što osjećam prema tebi. Sviđaš mi se jer si dobar, miran i imaš

dobre ocjene. Možda se je tebi ne sviđam, ali ako ti se sviđam, mogli

bismo biti par.♥

(Josip Marić, 5e)

Dragi Maks,

ne želim ti otkriti svoje ime jer se nadam da ćeš me prepoznati. Poznajem te nekoliko godina i čini mi se da se uvijek lijepo družimo. Volim kad me nazoveš jer znam da si mislio na mene i da sam ti nedostajala. Sviđaju mi se tvoje šale i mislim da si jako duhovit. Volim kada se zajedno smijemo i ne smeta mi što me zadirkuju da sam zaljubljena u tebe. Ti si mi uvijek pravi prijatelj  i sretna sam što sam ti toliko važna. Zbog svega toga vjerujem da sam ti draga i da sam u tvom srcu. ♥

(Maks Gašparin, 5e)

Dragi ...,

već neko vrijeme skupljam hrabrost da ti ovo kažem. Još je nisam skupila pa sam ti odlučila napisati pismo. Duže vrijeme mi se sviđaš. Drag si mi i stalno mislim na tebe. Ne želim ti to reći u lice jer se bojim da se ja tebi ne bih svidjela. Zato ti neću reći tko sam i tako će ostati još neko vrijeme. Jedino što trebaš znati o meni je da sam u tvom razredu. ♥

Vita Piskač, 5e

Dragi Lojzek,

jako mi se sviđaš. Ako se sjećaš one jedinice koju

sam dobila, dobila sam ju zbog zaljubljenosti u tebe.

Leptirići su mi u trbuhu svaki put kad sjednem pokraj

tebe na hrvatskom. Ispisala sam već deset bilježnica

poezije o tebi.

Ako i ti osjećaš isto, molim te da mi odgovoriš. ♥

Lojza

Draga Lojza,

i ti se meni jako sviđaš. Volio bih sjediti s tobom svaki sat,

svaku sekundu. Nacrtao sam već devedeset stripova o tebi.

Zakuha mi u glavi kad samo pomislim na tebe. Iako svi misle

da nismo jedno za drugo, ja baš mislim suprotno. ♥

Lojzek

(Gabrijela Jurić, 5e)