Evo kako smo obilježili Dan škole!

Autor: Ivor Vodanović, 27. 5. 2014.

U petak, 23.svibnja 2014.g., obilježili smo 45 godina postojanja naše škole. Cijeli događaj odvijao se kroz cjelodnevne aktivnosti sportskog, zabavnog, ali i humanitarnog karaktera.

Proslava je započela u 8.30 sati, nogometnom utakmicom učenika 7. i 8. razreda, nakon koje je uslijedila tradicionalna finalna utakmica učenika i profesora naše škole.

Događaj je nastavljen u sportsko-zabavnom duhu. Organizirana je popularna Školimpijada u kojoj su sudjelovali učenici 1.-8.razreda, kao i njihovi učitelji i profesori, u ulozi voditelja pojedinih disciplina. Tom prigodom održana su brojna natjecanja iz različitih disciplina, među kojima su Utrka u vrećama, Utrka s krumpirom u žlici, Spretni konobari, Potezanje konopa, Graničari, Mini košarka, Pantomimičari, Sinjsko-zagrebački alkari, Magnetska ribičija, Utrka s balonima među glavama, Obaranje ruke, Utrka svezanih nogu, Najsporiji biciklist, Nabacivanje koluta na štap i Stolni tenis.Tijekom sporskih igara učenici su se počastili toplom pizzom i osvježavajućom cedevitom koju je donirao naš istoimeni sponzor.

U popodnevnim satima na školskom igralištu, taj dan zabilježili smo i ovjekovječili milenijskom fotografijom svih učenika, roditelja i djelatnika naše škole.

U nastavku dana roditelji, kao i svi posjetitelji, mogli su razgledati našu školu. Organizirana je prodajna izložba keramičkih radova naših učenika, pod vodstvom prof. Mirka Jurića. Sva sredstva (novac, dječja hrana, higijenske potrepštine…) Prikupljena su za stanovnike poplavljene nam Slavonije, u suradnji s Crvenim križem. Toga dana organizirana je još i humanitarna akcija prikupljanja hrane za naše Gajničane. Provedenom akcijom željeli smo pomoći Caritasu naše Župe, kao i onima kojima je to najpotrebnije.

Kraj dana svečano je obilježen školskom priredbom za roditelje i uzvanike, koju su pripremili naši učenici, pod vodstvom svojih učitelja i profesora. Sudjelovali su recitatori, folkloraši, dramske skupine, veliki zbor i školski glazbeni sastav. Uslijedio je domjenak koji se nastavio do kasnih večernjih sati.

Ovom prigodom zahvaljujemo svima koji su svojim sudjelovanjem na bilo koji način pridonijeli realizaciji cijelog projekta.

Kako je poznato da slika govori više od riječi, detalje spomenutih događanja i ozračje koje je vladalo možete osjetiti i putem fotografija.

Vidimo se dogodine! :)

Bosiljka Bošnjak Ivšinović

Za pregled fotografija kliknite na plavi link [više].

Autori fotografija:

Bosiljka Bošnjak Ivšinović i Sanja Zorić

Pobjednici po disciplinama:

Utrka u vrećama:

Gabrijela Kajfeš, Luka Dujmović, Jan Kuzman

Spretni konobari:

Anđela Lozančić, Ana Babić, Luka Korša, Luka Begić, Matej Mihalić, Anja Arambašić, Lorena Žučko, Roko Željem

Obaranje ruku:

Zvonimir Mijatović

Mini košarka:

Luka Mustač, Tomislav Matanović, Roko Vrdoljak,

Pantomima:

Nina Pižeta i Ella Martinov, Matija Masnjak i Tea Kociper, Dorotea Kos i Katarina Jurišić, Jakov Kutle i Viktor Čakalić

Alkari:

Borna Tušek i Luka Begić

Magnetska ribičija:

Ivan Kanjuh, Ema Bubić, Ana Juričić, Nikola Jan Kuzman

Utrka s balonima među glavama:

Lorena Vrbančić i Jana Kovačićek, Magdalena Šparica i Dora Vidović, Petra Martinjak i Donata Lednicki, Tihana Ždravac i Karla Šančić

Utrka svezanih nogu:

Borna Turalija i Max Karačić

Najsporiji biciklist:

Filip Vranko, Luka Begić i Frano Mioč

Nabacivanje koluta na štap:

Luka Begić, Mirko Ćorić, Mihael Kašica, Antonio Petrović

Stolni tenis:

Nikola Lozušić

Čestitke svim pobjednicima i sudionicima na fair play igri!

Ivor Vodanović

Osnovna škola Dragutina Domjanića Zagreb / Gajnice 31, HR-10000 Zagreb / www.os-ddomjanica-zg.skole.hr / ured@os-ddomjanica-zg.skole.hr